You need to upgrade your Flash Player or to allow javascript to enable Website menu. Get Flash Player
تالار گفتگو تماس با ما مرکز دانلود مقالات و تالیفات ثبت نام در سایت جستجوی متخصصین خدمات صفحه اصلی


در این قسمت کتابهایی که آقای مهندس ماهر تالیف یا ویرایش نموده اند معرفی می شود. برای هر کتاب می توانید فایل خلاصه کتاب را دانلود کرده و از محتویات آن اطلاع حاصل نمایید. خرید اینترنتی کتاب های انتشارات نگارنده دانش از وب سایت www.negarandedanesh.com امکان پذیر است.

 
 

برنامه نویسی PLC با زبان SCL

 

PLC S7 سطح تکمیلی

مولف : محمدرضا ماهر – منصور نعیمی
سال انتشار : 1392
ناشر: انتشارات قدیس
تعداد صفحات: 500
زبان برنامه نویسی SCL یک زبان سطح بالاست که برنامه نویسی در آن مشابه برنامه نویسی به زبان پاسکال انجام می شود. این زبان برای پیاده سازی لاجیک های پیچیده ریاضی بسیار توانمند است . از آنجا که بسیاری از برنامه نویسان PLC با این زبان به اندازه کافی آشنا نیستند در این کتاب سعی شده است تمام دستورات برنامه نویسی SCL همراه با مثال های کاربردی فراوان در هر دو محیط STEP7 و TIA تشریح شوند.

مولف : محمدرضا ماهر
سال انتشار : 1393
ناشر: نگارنده دانش – ( بزودی منتشر می شود)
در این کتاب ابتدا برنامه نویسی به زبان STL همراه با مثال های فراوان مورد بحث قرار گرفته سپس فانکشن های کتابخانه نرم افزار و SFC و SFB ها تشریح شده اند . برنامه نویسی و کار با ماژول های FM نیز فصل مستقلی را به خود اختصاص داده است .

     
       
 

شبکه صنعتی Profibus جلد اول و دوم

 

مرجع کاربردی PCS7 جلد اول و دوم

 

مولف: سعید اسفندیارپور
ناظر علمی: محمدرضا ماهر
سال انتشار :1391
ناشر: نگارنده دانش
تعداد صفحات :هر کدام حدود 450 صفحه
در جلد اول این کتاب انواع پروتکل ها ی پروفیباس تشریح شده و نکات پیکر بندی و برنامه نویسی و عیب یابی Profibus-DP مورد بحث قرار گرفته است. در جلد دوم مباحث پیشرفته مانند ارتباط درایو با پروفیباس ، تبادل دیتا و مانیتورینگ از طریق پروفی باس تشریح شده است.

 

مولف : محمدرضا ماهر
سال انتشار : 1389 و 1392
ناشر: نگارنده دانش
تعداد صفحات :هر کدام حدود 600 صفحه PCS7 به عنوان سیستم DCS زیمنس مطرح است ودر برخی کاربردها به عنوان PLC نیز بکار می رود. در جلد اول این کتاب ضمن بیان ساختار و اجزای سیستم PCS7 به نحوه پیکر بندی آنها با نرم افزار پرداخته شده و برنامه نویسی با CFC و SFC تشریح شده است . در جلد دوم کتاب مباحث پیشرفته تر مانند کنترل PID و طراحی Faceplate و Block Icon و پیاده سازی سیستم بصورت Client.Server مورد بحث قرار گرفته است.

     
 

PLC S7 سطح مقدماتی و پیشرفته

 

مرجع کاربردی شبکه صنعتی Modbus

 

مولف : محمدرضا ماهر- احمد فرجی
سال انتشار :1390
ناشر: نگارنده دانش
تعداد صفحات :هر کدام حدود 700 صفحه
کتاب سطح مقدماتی با تشریح اجزای PLC به بیان اصول طراحی و نصب آن می پردازد و پیکر بندی سخت افزار S7-300 را همراه با برنامه نویسی با دستورات اولیه تشریح می کند. کتاب سطح پیشرفته به سخت افزار S7-400 می پردازد و پس از آن مباحث پیشرفته نظیر برنامه نویسی ساختار یافته و کار با وقفه ها و کنترل PID را مورد بحث قرار می دهد..

 

مولف : محمدرضا ماهر- حمیدرضا رفیعیان
سال انتشار :1390
ناشر: نگارنده دانش
تعداد صفحات :670
در این کتاب پس از بیان ویژگی های مدباس به کاربرد آن در سیستم های کنترل زیمنس پرداخته شده است پیکر بندی و برنامه نویسی بصورت کامل با بیان مثال های مختلف تشریح شده است. ویژگی مهم دیگری که در این کتاب وجود دارد اینست که صرفاً به سیستم کنترل زیمنس اکتفا نشده و سایر سیستم های کنترل پر کاربرد در صنعت مانند Yokogawa و HIMA و ABB و Bently Nevada نیز مورد بحث قرار گرفته اند و ارتباط مدباس بین آنها با مثال تشریح شده است.

     
 

شبکه اترنت صنعتی

 

   پیاده سازی منطق فازی در PLC

مولف : محمدرضا ماهر
سال انتشار : 1386
ناشر: قدیس
تعداد صفحات :300
این کتاب ابتدا به تشریح پروتکل اترنت و انواع آن پرداخته سپس بصورت تخصصی تجهیزات مورد استفاده در کاربرد صنعتی را شرح می دهد. پیکر بندی و برنامه نویسی شبکه اترنت برای اموری مانند مانیتورینگ و تبادل دیتا و کار با OPC نیز تشریح شده اند.

مولف : محمدرضا ماهر  ، غلامرضا آقاجری
سال انتشار : 1388
ناشر: نگارنده  دانش
تعداد صفحات :320
ااین کتاب ضمن تشریح منطق فازی و مفاهیم آن به کاربرد آن در سیستم های کنترل صنعتی می پردازد و نحوه پیاده سازی آن را با نرم افزار FuzzyControl++ توضیح می دهد. مثال های کاربردی فراوانی در این زمینه ارائه شده است

 
 

   راهنمای جامع Step7 جلد اول و دوم

 

تکنولوژی فیلدباس و کاربرد آن

مولف : محمدرضا ماهر
سال انتشار :1383
ناشر: قدیس
تعداد صفحات:هرجلد حدود 400 صفحه در جلد اول این کتاب بصورت تخصصی نحوه کار با PLC های S7 زیمنس با استفاده از نرم افزار Step7 را تشریح می کند . نحوه پیکر بندی سخت افزار و برنامه نویسی با دستورات LAD/FBD/STL شرح داده شده است. استفاده از وقفه ها ، لوپ های کنترلی ، عیب یابی و ... نیز در این کتاب آمده است. جلد دوم به مباحث تخصصی تر می پردازد. کار با فانکشنهای سیستمی SFC/SFB و نحوه برنامه نویسی با S7-graph و S7-SCL تشریح شده و سیستم های افزونه و مقاوم به خطا نیز مورد بحث قرار گرفته اند.

مولف : محمدرضا ماهر  ،  احمد حیدریان
سال انتشار : 1387
ناشر: قدیس
تعداد صفحات :260
این کتاب ضمن معرفی انواع فیلدباس و مزایا و معایب آنها بصورت تخصصی در مورد شبکه فوندیشن فیلدباس بحث می کند. نکات مربوط به لایه های فیزیکی و منطقی و تست و عیب یابی مربوط به فیلدباس در این کتاب تشریح شده است.

   
       

 


Copyright © 2010 by Indacts.com All rights reserved. Designed And Powered by : Shahrezanet.com